Terapeutyczne działanie darów Morza Martwego

Wysokie zmieneralizowanie soli przy zabiegach wodoleczniczych wpływa korzystnie na przemianę materii, zapewnia szybkie przyswojenie przez organizm ważnych dla życia elementów mineralnych. Sole te są bardzo pożyteczne dla skóry i całego organizmu, działają antyalergicznie, przeciwzapalnie i korzystnie na układ nerwowy. Mineralna sól do kąpieli dodana pod strumień gorącej wody likwiduje zmęczenie, usuwa stresy, napięcia i bóle ciała, a do tego odżywia i łagodzi skórę. Mnóstwo pożytecznych minerałów zawartych w solach ma różnorodne działania terapeutyczne:

 

  1. magnez - spowalnia proces starzenia się skóry, chroni serce, usuwając stresy i napięcia
  2. potas - wyrównuje wilgotność skóry
  3. wapń - stymuluje krążenie krwi, wzmacnia kości i paznokcie

 

Kąpiele z solami są bardzo skuteczne w leczeniu chorób skóry: trądzik, alergie, a także reumatyzm, obrzęki kończyn, artretyzm. Kąpiele sprzyjają wzmocnieniu krążenia krwi, oczyszczają skórę, poprawiają jej wygląd i elastyczność. Regularne przyjmowanie kąpieli przyspiesza proces regeneracji komórek. Zaleca się się je 2-3 razy w tygodniu, w temperaturze 37 - 39 st. C przez 15 - 20 minut.

 

Błoto Morza Martwego posiada właściwości terapeutyczne. Wykazuje ono działanie rozkurczowe, znieczulające i przeciwzapalne, reguluje tętno, obniża ciśnienie tętnicze krwi, rozluźnia mięśnie, uspokaja system nerwowy, wykazuje pozytywny wpływ na organizm. Na skutek tego, że błotna aplikacja ma z reguły wyższą temperaturę niż temperatura ciała wzmacnia ona mikrocyrkulację skóry, mięśni i organów wewnętrznych, co osłabia procesy zapalne i nasila odżywcze.

 

Błoto posiada właściwości kosmetyczne. Normalizuje wszystkie podstawowe funkcje skóry, głęboko ją oczyszcza, wchłania nadwyżki tłuszczu skórnego, usuwa z powierzchni skóry obumarłe komórki, uwalnia wydzielinę łojową z porów, obniża wydzialanie gruczołów łojowych i przyśpiesza dojrzewanie członów przy trądziku. Wszystko to usposabia przychylnie skórę na przyjęcie biologicznie aktywnych substancji i wilgoci. Następstwem tego jest poprawa wymiany substancji w komórkach skóry, stymulowane jest krążenie krwi, zmniejsza się rozdrażnienie i procesy zapalne, wygładzają się zmarszczki, spowalnia się proces starzenia skóry, która nabywa świeżego i zdrowego wyglądu. Wykazuje także efekt leczniczy w schorzeniach skóry.

 

Woda z Morza Martwego, jak wiadomo, stanowi jedno z najbogatszych źródeł pożytecznych minerałów na świecie i jest najlepszym środkiem do odmładzania i zabiegów zdrowotnych. Posiada wyraźnie widoczne terapeutyczne i kosmetyczne właściwości. Przyspiesza gojenie ran, wzmacnia korzenie włosów, usuwa łojotok i łupież. Normalizuje wszystkie funkcje skóry, głęboko ją oczyszcza z toksyn i obumarłych komórek, poprawia przemianę materii i stymuluje krwioobieg. Niedobór substancji mineralnych w organizmie doprowadza do różnych zaburzeń i schorzeń. Odbudować równowagę mineralną można przy pomocy zabiegów w basenie z wodą Morza Martwego. Skóra ludzka stanowi naturalną barierę, przeszkadzającą przenikaniu różnorodnych substancji z zewnątrz do organizmu. Jednakże jeśli te substancje są "bliskie" organizmowi, mogą one prawie bez przeszkód przeniknąć przez powłokę skórną, tworząc w niej swojego typu "magazyn", z którego organizm pobiera potrzebną mu ilość składników mineralnych.

strony internetowe Trustnet